Ladislav Rous

Jak vymalovat byt kvalitně a moderně?

Kvalitně vymalovaný byt je základ vašeho pohodlí. Samotný proces malování bytu je však běh na delší čas. Ruku na srdce, koho malování baví, když pomyslíme na ten dlouhý úklid, který nás poté čeká. 

Nebudeme si nalhávat, že malování stěn není dřina. Spousta přípravné práce, která je před malováním potřeba může být zdlouhavá. Když se rozhodnete vymalovat byt či místnost je potřeba sundat vše ze stěn, odmontovat police, lampičky a lustry. Abychom si zjednodušili následný úklid je vhodné odnést nábytek, nebo ho alespoň dostatečně přikrýt, zakrýt lišty, dveře a rámy oken, vypínače, zásuvky a obalit celý radiátor. A to ještě nejsme zdaleka u konce. 

Trable, které vás mohou potkat

Před malováním je také potřeba zacelit díry a v případě, že máte například tapety, ty musí pryč. Staré tapety se strhávají velmi těžce, atak je potřeba zručnosti, abyste ji nestrhli i se zdí. Další nemilé překvapení, které vás při malování může potkat je plíseň. Plíseň nikdy nestačí umýt pouze vodou. Zárodky plísně na zdech zůstanou a stejně se vám po nové výmalbě znovu objeví. V tomto případě je potřeba místa ošetřit speciálním přípravkem. Nesmíme zapomínat na ochranné prostředky. Typické pro panelákové byty je i několik vrstev barvy na stěně. Bojíte se o stěnu opřít, aby vám nespadla? V tomto případě vás s největší pravděpodobností čeká škrabání zdí. V případě, že máte štěstí a stěny jsou nachystané, můžete začít s penetrací. Díky penetraci zeď ošetříte a dodáte nové barvě stálost a vytvoříte jednolitý celek. Nová barva bude lépe držet. Pokud je zeď napadena plísní, je potřeba zvolit penetraci fungicidní.

Kontaktní formulář

Ladislav Rous

  • Kubelkova 1756
  • Česká Třebová 56002
  • IČ: 46489789
  • DIČ: CZ46489789

Kontaktní údaje

Kontaktní osoby

Kontakty

Business Aggregator, s.r.o.
Sluneční náměstí 2583/11, Praha 13
IČO: 08320349

O projektu

Projekt Poptávky.cz sdružuje 311 035 poptávek na jednom místě. Využívá spolupráce s nejvýznamnějšími zdroji obchodních příležitostí v ČR a zajišťuje tak podíl přesahující 70 % všech poptávek a veřejných zakázek dostupných na českém internetu. Tato služba představuje moderní způsob jak získávat nové zákazníky s revolučním konceptem platby za realizaci zakázky.

Poptávky.cz © 2022 | všechna práva vyhrazena